İskandinav tasarımları evrensel konfor!

Sürdürebilirlik

Hedefimiz

Çevreye bağlılığımızı nesiller boyu dayanaklı mobilyalar üreterek gösteriyoruz. Stressless® mobilyaları satın aldığınızda, ömür boyu sizinle olacak kaliteyi de seçiyorsunuz. Sürekli verimliliği artırmak için çaba gösteriyoruz. Kalitemizi arttırırken enerji, zaman ve harcamayı azaltmak için her türlü önlemi alıyor, dayanıklı ve üstün mobilya üretimine her gün bir adım daha yaklaşıyoruz.

Sürdürülebilir Kumaşlar

Stressless®, Norveç’teki fabrikasını çevreleyen muhteşem manzarayı gururla koruyor. Biz tüm kalbimizle yapabileceğiniz en iyi seçim için, evinizi bir ömür boyu sürecek yüksek kaliteli mobilya ile donatmak için üretiyoruz.

Fabrikalarımız

Norveç’teki 4 ve ABD’deki 1 fabrikamız da ISO 14001:2015 Çevre Yönetimi sertifikalı! Ürünlerimizin ve üretim süreçlerimizin kısa ve uzun vadeli çevresel etkilerini hesaplıyor, bütün süreçleri çevre sorumluluğu ile yönetiyoruz.

FSC ve PEFC

Üretimimizde kullanılan tüm ahşapların sürdürülebilir kaynaklardan elde edilmesini sağlamak için sadece FSC veya PEFC sertifikalı ahşaplar kullanıyoruz. FSC sertifikası orman yönetimine, kırılgan ekosistemlere, yerli kültürlere saygı göstermeye ve daha fazlasına odaklandığımızı gösterirken PEFC sertifikası, ürünlerimizde kullanılan ahşapların sürdürülebilir şekilde yönetilen ormanlardan ve kontrol edilen kaynaklardan geldiğini doğrulamaktadır.

LWG

LWG deri tedarik zincirindeki paydaşlar, deri üretimi ve ilgili endüstrilerde çevresel açıdan en iyi uygulamaları teşvik etmek için çalışan uluslararası bir kuruluştur. Dünya çapında sürdürülebilir deri üretimini desteklemeye kararlıyız ve bu nedenle LWG üyesiyiz.

BM Küresel Birlik

Üyelerin on ilkeyi uygulamayı taahhüt ettiği, katıldığımız gönüllü bir program olam BM Küresel Birlik, çalışan hakları, insan hakları, yolsuzlukla mücadele ve çevreyi koruyan sürdürülebilir üretimi desteklediğimizi tahaahüt eder.